Her Gün: 8:30 am - 24:00 pm

0532 637 55 28

Balık Izgara yı Kızlar Hamamı Koy'unda Kervan Restaurant' ta Tadın...

Balık Izgara yı Kızlar Hamamı Koy'unda Kervan Restaurant' ta Tadın...

Büyük balıklardan Palamut-torik dilim,takoz halinde,Uskumru Karnından kesilir ve su ile temizlenir.istege göre balıklara tuz ilave edilir.Temizlenen balıklar suyundan arındırılmaları için kagıt peçetelere yerleştirilir.Ardından bir tabakta bulunan ayçiçek yagı içerisinde dinlendirilmeye bırakılır.
Diger taraftan Mangaldaki agaç kömürü, çıra ve yak ile tutuşturulur ve kor ateş (KÖZ) elde edilir.Bu ateş mangalın içerisine iyice yerleştirilir.

Izgara sıvı yag ile temizlendikten sonra yagda dinlenmekte olan balıklar tek tek ızgaraya yerleştirilir.ve ızgara kilitlenir.Kilitlenen ızgara kor halindeki ateşin üzerindeki ayaklara yerleştirilir ve balıklar pişirilir.

Pişme anında ateşin kor halde kalması için devamlı olarak yelpaze yapılarak ateşe taze hava verilir.ve balıklar 3-4 dakikalık bir zamanda pişmiş olurlar. İstege baglı olarak birkaç dakika daha bekletilerek balıkların Nar gibi kızarması saglanır. Servis yaparken balıkların yanına mutlaka kırmızı sogan dilimlenerek yerleştirilir.AFİYET OLSUN..

NOT:Balıkların piştiği,grı-beyaz renk almasıyle anlaşılır. Lütfen,çatal bıçak kullanmayınız ki balıktan zevk alabilesiniz

Ellerinizdeki balık kokusundan kurtulmak için,sabunla yıkadıktan sonra,mutlaka sirkeli su ile durulayınız.....

 


Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

İçeceklerimiz

Kahve

Kervan Restaurant'ta İçilen Bir Kahvenin 40 değil

Çay

Kızlar Hamamı Koyu Kenarında Bir Çayımızı İçmez

Meşrubatlar

Kola, Meyve Suyu, Gazoz, Fanta, Limonata ve Diğer

Ayran

Sıcak Akdeniz'de Soğuk Ayrana Ne Dersiniz ? 

ZİYARETÇİ

002201022
BUGÜN
DÜN
BU HAFTA
BU AY
TOPLAM
204
335
832
1758
2201022

Scroll to top